Würzige Mischung BIO (fazol Mungo, ředkev)

Würzige Mischung BIO je směs semen fazolu Mungo, ředkve (70% fazolu Mungo, 30% ředkve) na klíčky (výhonky). Klíčky (výhonky) z této směsi jsou vhodné k přímé spotřebě i k přípravě asijských jídel, na saláty a polévky.

Více detailů


66,00 Kč

374579

Würzige Mischung BIO je směs semen fazolu Mungo, ředkve 

Latinský název: Lens culinaris 

Würzige Mischung BIO je směs semen fazolu Mungo, ředkve (70% fazolu Mungo, 30% ředkve) na klíčky (výhonky). Klíčky (výhonky) z této směsi jsou vhodné k přímé spotřebě i k přípravě asijských jídel, na saláty a polévky. Před výsevem semena dobře opláchneme. Do BIO Startér Setu nasypeme jen potřebné množství semen. Nabobtnaná semena udržujeme vlhká, ne přemokřená. Nevyséváme je moc blízko u sebe, nabobtnají a rozrostou se. Při pěstování v BIO Startér Setu se vyplatí denně proplachovat klíčící semínka vodou. Je to snadné, děrovanou část BIO Startér Setu se semínky jednoduše vyjmeme z vaničky a klíčící semínka propláchneme nad umyvadlem vodou. Pak je znovu vložíme do BIO Startér Setu. Semena necháme klíčit při pokojové teplotě, na místě kam nedopadá přímé sluneční světlo. Konzumovat můžeme jak samotné zelené klíčky, tak celá semínka i s klíčky a jemnými kořínky. Před konzumací je vždy opláchneme vodou. Tato mírně aromatická směs obsahuje čočku, mungo fazole, vojtěšku a ředkvičky. Je vhodná i k přípravě asijských jídel, na saláty, polévky a veškerou syrovou zeleninu. Klíčky jsou lehce stravitelné, mají vysoký obsah vlákniny. Jen málo potravin obsahuje tolik vitamínů a minerálních látek současně s co nejmenším počtem kalorií jako klíčky. Klíčky poprvé sklízíme za 3 až 5 dnů, v závislosti na teplotě, vlhkosti.

 

Semena jsou dodávána v BIO kvalitě normy DE-ÖKO-013



Výsev měsíce: 

Doma: leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad, prosinec, ve Startér Setu (na vatě, jinak) 


Cenová skupina: E

Balení obsahuje cca 30 gramů.

Košík  

(prázdný)