MENU

Kresse BIO řeřicha

Kresse BIO řeřicha

Kresse BIO jsou semena řeřichy na klíčky (výhonky). Řeřichové klíčky (výhonky) jsou aromatické, mají mírně pikantní příchuť.

Více detailů


86,00 Kč

374155

Zboží, které bylo s tímto zakoupeno:

Kresse BIO řeřicha

Latinský název: Lepidium sativum

Popis: Řeřicha Kresse BIO (Lepidium sativum) jsou semena řeřichy na klíčky (výhonky). Řeřichové klíčky (výhonky) jsou aromatické, mají mírně pikantní příchuť. Před výsevem semena dobře opláchneme. Do Startér Setu nasypeme jen potřebné množství semen. Nabobtnaná semena udržujeme vlhká, ne přemokřená. Nevyséváme je moc blízko u sebe, nabobtnají a rozrostou se. Při pěstování v Startér Setu se vyplatí denně proplachovat klíčící semínka vodou. Je to snadné, děrovanou část Startér Setu se semínky jednoduše vyjmeme z vaničky a klíčící semínka propláchneme nad umyvadlem vodou. Pak je znovu vložíme do Startér Setu. Semena necháme klíčit při pokojové teplotě, na místě kam nedopadá přímé sluneční světlo. Konzumovat můžeme jak samotné zelené klíčky, tak celá semínka i s klíčky a jemnými kořínky. Před konzumací je vždy opláchneme vodou. Klíčky řeřichy jsou aromatické, mají mírně pikantní příchuť. Jsou vhodné do salátů, bylinkových tvarohů, pomazánek, polévek na dušená masa a do mnoha dalších jídel. Můžeme je použít i jako koření. Mimo jiné, obsahují i vitamíny B1, B2, B3, C, D, dále pak i jód, draslík a éterické oleje. Klíčky jsou lehce stravitelné, mají vysoký obsah vlákniny. Jen málo potravin obsahuje tolik vitamínů a minerálních látek současně s co nejmenším počtem kalorií jako klíčky. Klíčky poprvé sklízíme za 4 až 6 dnů, v závislosti na teplotě, vlhkosti.

 

Semena jsou dodávána v BIO kvalitě normy DE-ÖKO-013

Doma: leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad, prosinec, ve Startér Setu (na vatě, jinak) 

Cenová skupina: G

Balení obsahuje cca 50 gramů.

Košík  

(prázdný)