MENU

Daikon-Rettich BIO ředkev

Obrázek není

Daikon-Rettich BIO (Raphanus sativus) jsou semena japonské ředkve typu Daikon na klíčky (výhonky). Ředkvové klíčky (výhonky) Daikon-Rettich napomáhají čistit krev, mají i dezinfekční a močopudné účinky.

Více detailů


75,00 Kč

374353

Zboží, které bylo s tímto zakoupeno:

Daikon-Rettich BIO ředkev

Latinský název: Raphanus sativus

Popis: Daikon-Rettich BIO (Raphanus sativus) jsou semena japonské ředkve typu Daikon na klíčky (výhonky). Ředkvové klíčky (výhonky) Daikon-Rettich napomáhají čistit krev, mají i dezinfekční a močopudné účinky. Před výsevem semena dobře opláchneme. Do BIO Startér Setu nasypeme jen potřebné množství semen. Nabobtnaná semena udržujeme vlhká, ne přemokřená. Nevyséváme je moc blízko u sebe, nabobtnají a rozrostou se. Při pěstování v BIO Startér Setu se vyplatí denně proplachovat klíčící semínka vodou. Je to snadné, děrovanou část BIO Startér Setu se semínky jednoduše vyjmeme z vaničky a klíčící semínka propláchneme nad umyvadlem vodou. Pak je znovu vložíme do BIO Startér Setu. Semena necháme klíčit při pokojové teplotě, na místě kam nedopadá přímé sluneční světlo. Konzumovat můžeme jak samotné zelené klíčky, tak celá semínka i s klíčky a jemnými kořínky. Před konzumací je vždy opláchneme vodou. Japonská ředkev Daikon má příjemnou ostřeji pikantní příchuť. Její konzumace napomáhá čistit krev, má i dezinfekční a močopudné účinky. Pro svoji pikantní, mírně ostrou příchuť, je ideální na salátové dresinky, sýrová jídla nebo na jednohubky a kanapky. Klíčky jsou lehce stravitelné, mají vysoký obsah vlákniny. Jen málo potravin obsahuje tolik vitamínů a minerálních látek současně s co nejmenším počtem kalorií jako klíčky. Klíčky poprvé sklízíme za 3 až 5 dnů, v závislosti na teplotě, vlhkosti.

 

Semena jsou dodávána v BIO kvalitě normy DE-ÖKO-013


Doma: leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad, prosinec, ve Startér Setu (na vatě, jinak) 

Cenová skupina: F

Balení obsahuje cca 40 gramů.

Košík  

(prázdný)