MENU

Je tady čas výsevů paprik. Pro jejich zdárné vypěstování Vám přinášíme několik užitečných rad.

Pro úspěšné pěstování sazeniček a mladých rostlin jsou velice výhodné námi dodávané sadbovače se sterilním substrátem.


Objednací číslo 12 – sadbovače 12 kusů 30Kč.

Sadbovače vložíme do vhodné nádoby. Zalijeme je vodou a krátce čekáme až se z placatého miniválečku s otvorem uprostřed vytvoří malý stabilní a pro rostliny příjemný „květináček“. Pro zdárný růst semínek udržujeme na dně nádobky asi půl centimetru vlažné nechlórované vody. Nebojte se, sadbovač vstřebá jen tolik vody, kolik rostlina spotřebuje. Do otvoru uprostřed sadbovače vložíme jedno semínko. Do vlhkého substrátu sadbovače ho jen lehce vtiskneme. Osetý sadbovač necháme v teple.
Pro informaci, zde máte jednotlivé fáze práce se sadbovačem. Sadbovač v pohotovostním „suchém, slisovaném“ stavu, sadbovač nabobtnalý vodou a osetý semínkem, sadbovač se sazeničkou papriky. Všimněte si že sadbovač je v každém stavu „stabilní“ a tak jak rostlinka potřebuje i pevný.

Semena paprik vyséváme od ledna do dubna, do truhlíku, asi půl centimetru hluboko. Ve vlhké půdě a při teplotě 22 až 28 stupňů vyklíčí do měsíce. Kvůli udržení tepla a vlhka překryjte osetou nádobu průsvitným igelitem, ne matným mikroténem.. Vzrostlé sazenice vysazujeme (do skleníku, fóliovníku, na záhon, do truhlíku, květináče, atd.), k pevným kolíkům, asi 40 až 80 centimetrů od sebe, ve druhé polovině května, po ledových mužích. Hnojíme je lžící super hnojiva (s.o.e.s.) k rostlině. Ve velkých nádobách, na závětrném, prosluněném balkónu je můžeme pěstovat až do pozdního podzimu.

Super hnojivo (s.o.e.s.) objednací číslo 13 50g     17Kč.
Super hnojivo (s.o.e.s.) objednací číslo 14 250g   75Kč.
Super hnojivo (s.o.e.s.) objednací číslo 15 500g 135Kč.

Pokud chcete můžete si papriky i naroubovat.

objednací číslo: 10 klipsny na roubování 4 kusy 30Kč
objednací číslo : 11 klipsny na roubování 8 kusů 50Kč

objednací číslo: 16 samostahovací plastikové kolíčky na roubování 12 kusů  40Kč

objednací číslo: 17 samostahovací plastikové kolíčky na roubování 20 kusů  55Kč

objednací číslo: 18 samosvorné postříbřené pásky na roubování        8 kusů  40Kč 

objednací číslo: 19 samosvorné postříbřené pásky na roubování      12 kusů  50Kč 

 

 

podnož Snooker F1 speciální podnož na roubování paprik 10s. 61Kč.

 

 

 

Pro inspiraci jsme pro Vás připravili pohled na naší loňskou úrodu.

Moc dobře víme co Vám z našich semen vyroste a jak se jednotlivé odrůdy chovají.

Abyste si mohli vybrat i podle obrázků jsou na odrůdách popisy

Věříme, že při normálním pěstování budete mít podobné úrody jako my.

 

 

Vedeme semínka paprik malých, větších i těch největších, od smetanově bílých po téměř černé. Stačí si jen vybrat barvu, tvar a velikost plodu.

Pokud se nemůžete rozhodnout jaké papriky chcete pěstovat napište nám nebo zatelefonujte. Určitě si u nás vyberete.

Tady máte jen takovou malou „ochutnávčičku“ paprik.

Bianca F1 8s. 40Kč.

Blondy F1 8s. 45Kč.

 

Shanghai F1 (až 16x16cm) 16s. 50Kč.

Laffayette F1 6s. 40Kč.

Donna F1 6s. 45Kč.

Eagle F1 8s. 45Kč.

Maratos F1 pr. 8s. 68Kč.

North Star F1 (i na záhon) 16s. 50Kč.

Red Knight X3R F1 (1 cm stěna) 8s. 40Kč.

Tequila F1(super raná) 8s. 45Kč.

Snowdon F1 16s. 40Kč.

Flamingo F1 (aromatická) 16s. 50Kč.

Galga F1 10s. 45Kč.
Pirouet F1 (výborná) 10s. 40Kč.
Dimentio F1 16s. 40Kč.

Amaryl 20s. 22Kč.
Lampo F1 (24 cm) 6s. 68Kč.
Oranos F1 pr. 4s. 140Kč.
Teseo F1(24cm) 6s. 68Kč.

Nour F1 (pálivá) 6s. 31Kč.

Papriky, směs

K nejoblíbenějším paprikám patří kapie. Čtyři nové, výborné a i chuťově moc dobré odrůdy máte na obrázku. Tyto profesionální odrůdy jsou vyšlechtěny tak, aby co možná nejvíce odolávaly chorobám paprik, i proto jsou semínka profesionálních odrůd a nejen paprik dražší.

Campari F1 10 semen 40Kč. - je velmi raná, asi 25 centimetrů dlouhá, masitá, pevná, příjemně aromatická. Z jedné až 120 centimetrů vysoké rostliny sklidíte asi 26 až 28 paprik.

Lipari F1 6 semen 50Kč. - je velmi raná, asi 28 centimetrů dlouhá a hodně úrodná. Na jedné, asi 150 centimetrů vysoké rostlině vyroste asi 35 výborných plodů.

Kappy F1 6 semen 68Kč. - je raná, košatá, asi 100 centimetrů vysoká. Během léta z ní sklidíte asi 26 až 30, v průměru 23 centimetrů dlouhých, šťavnatých, velice aromatických plodů.

Kostas F1 6 semen 68Kč. - je raná, košatá, asi 70 centimetrů vysoká. Během léta z ní sklidíte asi 24 až 28, v průměru 22 centimetrů dlouhých, šťavnatých, velice aromatických plodů


 

Protože víme, že máte rádi i hodně velké papriky připravili jsme vám ukázku těch zatím největších.

Festos F1, Atol F1, Sonar F1 a vedle nich malý Hamík

 

Sonar F1 16 semen 40Kč. – je asi 350 gramová paprika.

Festos F1 8 semen 45Kč. - je zatím asi vůbec největší, při pečlivém pěstování dorůstá až do hmotnosti 750 gramů.

Atol F1 8 semen 45Kč. - je raná, velice masitá, pevná, asi tak 450 gramová paprika.


Hamík 30semen 22Kč.

Přejeme Vám co nejlepší úrodu.
Ať Vám rostliny vypěstované z našich semen dělají jen radost.

Veškeré námi uváděné informace jsou autorským majetkem zásilkové služby AEV-VS. Bez našeho písemného svolení nepovolujeme jejich využívání. Upozorňujeme Vás na to, že námi uváděné popisy odrůd vycházejí z našich zkušeností a mohou se v různých oblastech České republiky i třeba výrazně lišit.
Mgr. Jaroslav Našinec

Pokud máte zájem otevřete si naše další nabídky.

Bližší a obsáhlejší popisy odrůd najdete v naší ORIENTACI V OSIVECH cena kolem 35-45 Kč.

Vážení přátelé, tento soupis osiv je pouze informativní. Díky zpracování mohlo u některých odrůd dojít třeba ke zkomolení jejich jména (automatické opravování chyb počítačem, zlomem nebo jsme třeba ještě neodstranili nedostatkovou odrůdu nebo nepřidali novou, atd). Promiňte nám to prosím. Všechno budeme postupně upravovat a opravovat.

Veškeré námi uváděné informace jsou autorským majetkem zásilkové služby AEV-VS. Bez našeho písemného svolení nepovolujeme jejich využívání. Upozorňujeme Vás na to, že námi uváděné popisy odrůd vycházejí z našich zkušeností a mohou se v různých oblastech České republiky i třeba výrazně lišit.

Upozorňujeme Vás i na to, že v průběhu sezóny nemusejí být všechny zde uvedené odrůdy okamžitě na skladě (některé jsou světové novinky) nebo, že z nějakého důvodu třeba vůbec nebudou (například: výrobce osiv je pro letošní sezónu vyprodal nebo ještě nezačala platit jejich registrace-ty budeme dodávat až po schválení odrůdy a její registraci) nebo už naopak přestala platit registrace některé zde uvedené odrůdy, atd.). V takovémto případě si dovolíme nahradit Vám nedostupnou odrůdu odrůdou co možná nejvíce podobnou (ranost, výnosnost, barva, tvar, atd.). V případě prokázané nespokojenosti s námi dodanými semínky Vám zašleme semínka nová, náhradní nebo kupní cenu zboží bez DPH. Za případné další škody neručíme.

Vyhrazujeme si právo změny kterékoliv námi uváděné ceny nebo množství semen (koření) v jednotlivých sáčcích (jsme závislí na vnějších vlivech: kurz, náklady na dopravu, atd.). Děkujeme Vám za pochopení.

Přejeme Vám hodně radosti, při pěstování zelenin z námi dodávaných semen. Hodně spokojenosti s úrodou, která Vám z námi dodávaných semen vyroste a hlavně stálé zdraví, štěstí a spokojenost v osobním, rodinném i pracovním životě.

 

Mgr. Jaroslav Našinec

 


DomůDomů

Košík  

(prázdný)