Hrách dřeňový Lancent

Hrách dřeňový Lancent

Hrách dřeňový (Pisum sativum) Gemüse-Saatfolie Lancent jsou semena dřeňového hrachu Lancent umístěná v papírovém pásku a mulčovací fólii. Hrách dřeňový Lancet je poloraná vysoce výnosná odrůda. Lusky obsahují tmavě zelená sladká semena. Můžeme ho pěstovat u opor, ale i bez odpor. Jednotlivé výhonky se úponkami přichycují k sobě. Je výborný čerstvý, konzervovaný i zmrazený.

Více detailů


124,00 Kč

349207

Zboží, které bylo s tímto zakoupeno:

Hrách dřeňový Lancent

Latinský název: Pisum sativum

Popis: Hrách dřeňový (Pisum sativum) Gemüse-Saatfolie Lancent jsou semena dřeňového hrachu Lancent umístěná v papírovém výsevném pásku a speciální mulčovací fólii. Tento pás je kombinací černé mulčovací polyethylenové fólie a bílého výsevného pásu se semeny. V bílém výsevném pásu jsou (ve vhodných vzdálenostech pro růst rostlin) rozmístěna vysoce kvalitní semena. Bílý výsevný pás se v půdě ekologicky rozloží. Rovnoměrné rozmístění semen v bílém výsevném pásu spolu s přibližně stejnou hloubkou výsevu (do připravené rýhy) zaručuje pravidelnější klíčení semen a vysoký výnos. Černý mulčovací pás udržuje půdu vlhkou a bez okolních plevelů. Jeho černá barva plně absorbuje sluneční záření. Pod mulčovacím pásem se vlhká půda více zahřívá. Rostliny rychleji rostou a více plodí. Díky tomuto novému kombinovanému systému si můžeme snadno, jednoduše a téměř bez práce, vypěstovat svojí zdravou a vysoce kvalitní úrodu. Před výsevem zryjeme a vyplejeme záhonek. Z půdy odstraníme větší části (kamínky, dřívka, hrudky, atd.), povrch zahrábneme a urovnáme. Před výsevem vytvoříme (třeba vhodným kolíkem) do povrchu připraveného záhonku asi 250 centimetrů dlouhou a 2 až 3 centimetry hlubokou rýhu. Oba spojené pásy (mulčovací i výsevný se semeny) namočíme asi na jednu až dvě hodiny do odstáté nechlórované vody. Po této době jsou semena ve výsevném pásu připravena k vlastnímu výsevu. Ten je snadný. Do rýhy, v záhonku, vložíme vlhké pásy tak, aby bílý výsevný pás se semeny byl asi dva až tři centimetry hluboko. Černé mulčovací pásy rozložíme (po obou stranách rýhy) na povrch záhonu tak, aby okraje mulčovacích pásů byly výš než prostřední výsevný bílý pás se semeny. Prostřední bílý výsevný pás se semeny a okraje černých mulčovacích pásů lehce zasypeme půdou (aby je nezvedal případný vítr). Osetý záhon vydatně zalijeme (voda stéká po postranních mulčovacích páscích doprostřed k semenům. Jedno balení bílého výsevného pásu vystačí na vypěstování asi 60 rostlin. Pásy si můžeme jednoduše (nůžkami) ustřihnout na délku kterou potřebujeme, třeba na 40 centimetrů a šťavnaté hrášky si vypěstovat třeba doma, v truhlíku u okna.

Výsev měsíce: duben, květen

Cenová skupina: K

Balení obsahuje asi 250 centimetrů dlouhý a asi 20 centimetrů široký černý polyethylenový mulčovací pás s integrovaným bílým výsevným páskem se semeny.

Košík  

(prázdný)